English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 80 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1712
mod_vvisit_counterThis week1712
mod_vvisit_counterThis month12908

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

Historie klubu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Neděle, 05 Duben 2009 20:09
Navštivte také naší starší webovou prezentaci ZDE (web z roku 2001)!
_

Dovolte, prosím, pár informací  z historie klubu:

Klub vznikl v roce 1972 jako sdružení pro modeláře všech RC kategorií. Vždy však převažovali ti letečtí.

V 70. a 80. letech patřila k hlavní náplni činnosti klubu stavba svahových větroňů kategorie F3F. Tehdy vznikly první společné klubové projekty, jejichž vrcholem se stal speciál TW-3, se kterým kolem r. 1980 většina klubáků obsazovala přední příčky soutěží F3F. Dva z nich získali i titul mistra republiky.

Po vybudování asfaltové dráhy na Medlánkách vzrostl zájem o makety F4C. Postupně v klubu vznikla a neustále se rozvíjí nadějná skupina maketářů, která se od začátku devadesátých let úspěšně prosazuje na soutěžích i do reprezentace. Jejich snaha byla opět završena tituly mistrů ČR.

Ve výčtu všech úspěchů nelze opomenout ani projekt modelu pro snímkování terénu z malých výšek, který náš klub zkonstruoval, postavil a zalétal už v polovině sedmdesátých let a jehož desetikusová série byla dodána do tehdejšího Sovětského svazu.

Od poloviny devadesátých let rozvíjí svoje aktivity nemalá skupina elektroletců. Po získání zkušeností a vybudování potřebného zázemí se zajisté dostaví i soutěžní úspěchy.

Dalším důkazem o tom, že se v našem klubu zajímáme o nejprogresívnější technologie a kategorie, je skupina nadšenců proudového pohonu RC modelů letadel. Po předchozím intenzívním sběru informací se již dobrali k funkčním vzorům a s výsledky jejich úsilí jste se již mohli seznámit na nejedné propagační akci. Určitě to nepřeženeme, když prohlásíme, že se stali dokonce i celosvětovými průkopníky v použití modelu se spalovací turbinou jako vlečné pro vlekání bezmotorových strojů.

A aby toho nebylo dost, zdá se, že se nám aktuálně začíná utvářet i vrtulníková sekce.

V r.1978 byla založena tradice modelářských soustředení. Již přes dvacet let, rok co rok zdravé jádro klubu odjíždí na jeden květnový prodloužený víkend na společnou akci, jejímž cílem je jak trénink pilotních dovedností, tak utužování kolektivu. Tato soustředění umožnila překonat řadu krizových situací, zejména z počátku devadesátých let, kdy se mnohé kluby po zániku Svazarmu rozpadly. Soustředění plnila svoji funkci jak na svazích kolem Ružomberoku, tak i v současné době na letišti Jeseník, jehož prostředí ještě lépe vyhovuje náplni činnosti klubu.

Dnešní RC modelklub Brno svou činností propaguje především oblast maket, svahových i termických větroňů, elektroletů, akrobatů a jetů. Pořádáme celou řadu modelářských akcí pro veřejnost - MEGA CUP, Jets Over Czech, MVVS CUP, atp. Naši členové se také pravidelně účastní se svými modely několika akcí pořádaných jinými kluby v celé ČR. Kromě výborného kolektivu k tomu napomáhá řada sponzorů z řad brněnských modelářských firem.

Klub jako člen Svazu modelářů je otevřenou organizací, která ve svých řadách uvítá každého zájemce bez rozdílu věku, kterému učarovaly RC modely a chtěl by se s námi podělit o nápady, zkušenosti a třeba i trochu volného času.

Do Května 2016 jsme se scházeli vždy ve čtvrtek, zpravidla od 19-ti hodin v naší klubovně v prostorách bývalé výměníkové stanice TEZA  na Voroněžské ulici číslo 4, v městské části Žabovřesky. Od Května 2016 máme novou klubovnu na Křenové ulici č. 19. v bývalé Mosilaně. Zde se scházíme stejně jako dříve. Více info zde.

Od června roku 2009 máme nové modelářské letiště v Budkovicích u Ivančic CZECH HEAVEN, kde létáme, pořádáme všechny naše akce a kde jsme také v srpnu 2009 uspořádali vrcholnou modelářskou akci - 17. FAI mistrovství světa větroňů kategorie F3B - viz následující odkaz: článek.

 

Adresa klubovny:

RC model klub Brno, Křenová 19, Brno, GPS souřadnice: 49.1933828N, 16.6211167E

 

Letiště CZECH HEAVEN:

Ivančice 119, 664 91 Ivančice, Česká republika, GPS souřadnice: 49°4'48.75"N, 16°21'16.887"E